Вівторок, 23.04.2024, 19:25
Вітаємо Вас Гість





ІСТОРІЧНА ДОВІДКА ОДЕСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ТА БУДІВНИЦТВА
 
     Шістдесят шість років існує в Одеській області професійно-технічне училище залізничного профілю.
     Воно створене за постановою Раднаркома СРСР від 16.08.44р., №1105, ОНК УРСР від 13.04.44р. №45 та Постановою Виконкому Одеської обласної Ради депутатів трудящих і Обкому КП\б\У №669 від 21.09.1944р. "Про створення залізничного училища №1".
     Рішенням Виконкому Одеської Ради депутатів трудящих №750 від 11 жовтня 1944р. училищу був наданий будинок по вул..Чкалова, 68, де воно знаходиться і на теперішній час.

 



 










 
     З 1944 року по 1962 рік училище існувало як Залізничне училище №1. В 1962 році його було перейменовано в Міське професійно-технічне училище №15, в 1976 році - відповідно в Технічне училище №7, з 1984 року - в Середнє професійно-технічне училище №30, з 1990р. - в Професійно-технічне училище №30 м. Одеси, з 2004р. - в Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва.
 

 
     Училище має підприємства - замовники. Для Одеської залізниці за період існування училища велась підготовка кваліфікованих робітників з різних професій це: помічники машиністів паровозів та тепловозів, чергові по станції, провідники пасажирських вагонів, бригадири залізничної колії, електромонтери засобів СЦБ, електромонтажники СЦБ, слюсарі по ремонту вагонів та автогальм та інші.
     Для тресту "Одестрансбуд" (тепер акціонерне об`єднання "Одеське транспортне будівництво") вели підготовку з професій: столяр будівельний, тесляр; електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; монтажник внутрішніх санітарно-технічних систем та обладнання; бригадир залізничної колії та інші.

 

 
     В 1945 році випуск склав 150 чол., а в 1994 році - 261 чол. За 66 років існування випуск робітників складає більше 18040 чол. більшість випускників влаштовується на роботу на підприємства-замовники.
     Учні та випускники училища приймали участь у відбудові після війни залізничного вокзалу, в будівництві аеропорту, лабораторії штучного клімату (селекційний інститут), морвокзалу, театру музкомедії, поромної переправи Іллічівськ - Варна, припортового заводу, житлових будинків масивів Котовського та Таїрова. Випускники приймали участь у будівництві БАМу з Електропоїздом ЕП - 754 Міністерства транспортного будівництва України.

 

 
     На сьогоднішній день в училищі працюють майстрами виробничого навчання випускники нашого училища різних років випуску: Москальов Василь Михайлович, Симененко Володимир Прокопович, Дегтярьова Лариса Леонідівна, Гардзілевич Ганна Іванівна та Федорчук Наталя Юріївна.      Багато випускників училища працюють на керівних посадах на підприємствах міста та області, так наприклад: Сапенюк Георгій Іванович - начальник ТОВ "Одестрансбад", Лалуд Сергій Семенович - начальник сортувальної гірки Одеса-Застава 1 Одеської залізниці, Хомицька Оксана Олексіївна - старший інструктор кабінету охорони праці ЛВЧД-3 Одеської залізниці, Жусь Леонід Іванович - начальник БМУ "Зв"язбуд", Лесик Юлій Іванович - головний інженер БМП-225 на "Одестрансбуд", Таран Ірина Володимирівна - інженер технічного відділу ШЧ-12 та багато інших.
 
     Ряд випускників 2002-2005 років випуску навчаються в вищих навчальних закладах України.
     За період існування училища його керівництво та керівництво підприємств-замовників прийняли заходи щодо удосконалення навчально-виробничої бази. У другому навчальному корпусі було ліквідовано гуртожиток і створено бібліотеку, 4 навчальних кабінети та 1 лабораторію. Тепер училище має 2 навчальних корпуси загальною площею 3464,19 м2 , в яких розміщені 14 навчальних кабінетів, 3 майстерні, бібліотека, спортивне приміщення, їдальня на 100 місць та актовий зал.
     В 2003 році училище пройшло атестацію з усих ліцензованих професій.
     В 2005 році училище отримало ліцензію на курсову підготовку з усих професій.

     Кожного року до училища приходять юнаки та дівчата для оволодіння професіями:
- Провідник пасажирського вагона;
- Електромонтер з ремонту та обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування;
- Монтер колії.
- Бригадир (звільнений) з поточного утримання й ремонту колій та штучних споруд;
- Столяр будівельний, тесляр;
- Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; Слюсар з виготовлення вузлів та деталей санітарно-технічних систем;
- Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж; Електромонтажник силових мереж та електроустаткування;
    яких ми з доброзичливістю зустрічаємо та навчаємо професіоналізму.
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0